"A DZIŚ ŻEM SE CZYTŁA..."

CZYTAJ ZA DARMO!

Statystyki

Nienawidzę Baśniowa: I żyli długo i burzliwie Skottie Young

Pigułka rozkoszy! Rewelacyjne teksty, okraszone niesamowicie dopracowanymi w szczegółach zarąbiastymi rysunkami rozłożyły mnie na łopatki już od pierwszej strony.
Absolutny mój nr 1, nie tylko wśród komiksów!


Skrócik.

Gertruda jest zwykłą, szczęśliwą dziesięciolatką. Pewnego dziwnego dnia niespodziewanie wsysa ją tajemnicza kraina - Baśniowo (prawie tak samo, jak Alicję do Krainy Czarów, tylko może bardziej... obrazowo).
Ażeby się stamtąd wydostać, Gertruda musi znaleźć ukryty klucz do drzwi, którymi opuści tą magiczną i KOLOROWĄ krainę. 
Zadanie wydaje się pozornie bardzo proste, tym bardziej, że Gertruda dostaje pomocnika - niezidentyfikowanego bliżej robaczka - kijankę: Larrigona Wentswortha III.

(XD)

Ale...

Szukanie tego "fujowego" (ukochane przekleństwo Gertrudy) klucza zajmuje jej... 27 lat!
I pomimo tego, że dziewczynka wygląda nadal jak... dziewczynka (nie starzeje się ciałem, ale jej duch z pewnością przechodzi różne fazy dojrzewania), to jednak zmienia się jej charakter - staje się ona krwawym, brutalnym socjopatą, który terrrrrrroryzuje Baśniowo i zabija wszystkie stworzenia, jakie tylko staną na jej drodze. 
Królowa magicznej krainy, Cloudia, ma dość tej wariatki i nasyła na dziewczynkę wiele "złych płatnych osobowości", ponieważ sama osobiście nie może zgładzić żadnego gościa z zewnątrz. 
Królowa zaczyna knuć podstępny spisek, aby pozbyć się psychopatki G.
Czy jej się to uda?
Czy Gertruda znajdzie w końcu ten "fujowy" klucz?
Czy wróci do domu?
Czy jej krwiożerczy charakter będzie przyczyną jej porażki, czy też zwycięstwa?
Czy przemoc zwycięży?

Kolory biją po oczach na równym poziomie z główną bohaterką - JAKŻE JA KOCHAM TO DZIEWCZĘ!

Czekam na kolejne części - POOOOOOOOLECAM!


Po więcej zapraszam  TU

MOJA OCENA: 10/10


***
Nietuzinkowy artysta Skottie Young przedstawia pierwszy tom nowej serii przygodowo – awanturniczej, garściami czerpiącej z Pory na przygodę czy Alicji w Krainie Czarów i doprawionej wystylizowanym krwawym szaleństwem rodem z Tank Girl i Deadpoola. Przyłącz się do Gert – czterdziestolatki uwięzionej w ciele sześciolatki, która przy pomocy ogromnego topora mści się na znienawidzonym magicznym świecie Fairyland, w którym utknęła na niemal 30 lat.

Cykl: Nienawidzę Baśniowa (tom 1)Autor: Sabina Bauman - klik zdjęcie
Copyright © 2014 Mniej niż 0 - Mini Recenzje , Blogger