"A DZIŚ ŻEM SE CZYTŁA..."

CZYTAJ ZA DARMO!

Statystyki

Nawiedzony dom na wzgórzu - Netflix Series (Shirley Jackson)

"Żaden żywy organizm nie może na dłuższą metę normalnie funkcjonować w warunkach absolutnego realizmu. Niektórzy utrzymują, że nawet skowronki i koniki polne miewają sny. Dom na Wzgórzu, choć nienormalny, opierał się samotnie o swoje pagórki i tulił ciemność w swym wnętrzu. Stał tak już osiemdziesiąt lat i zapewne stać tak będzie przez następne osiem dziesięcioleci. W środku ściany wznosiły się pionowo do góry, cegły przylegały równo jedna do drugiej, podłogi były w całkiem niezłym stanie, a drzwi – dobrze zamknięte. Pomiędzy drewnem a kamieniami Domu na Wzgórzu zalegała głucha cisza, a to, co po nim chodziło, chodziło samotnie."

Jest to jeden z niewielu przypadków, kiedy to napiszę, że ekranizacja Netflixa powieści Shirley Jackson przebija oryginał w 98%!

Serial rewelacyjny. Jeden z najlepszych, jakie oglądałam nie tylko w tej tematyce, ale ever. Bez przesady, bez sztuczności, bez komizmu - pełen dramatyzmu, z wyważoną dozą creepy scen, ze świetnymi kreacjami aktorów, szczególnie dzieciaków!

POLECAM BARDZO W TYM PRZYPADKU NAJPIERW SERIAL!!!!!
8 I 9 ODCINEK WYMIATA!

MOJA OCENA: 10/10


PRZECZYTAJ FRAGMENT!


***
Najsłynniejsza powieść o nawiedzonym domu teraz inspiracją dla serialu oryginalnego Netflix.
Do starego, mrocznego i owianego złą sławą domu na wzgórzu przybywają cztery osoby: doktor Montague – znawca okultyzmu, szukający żelaznych dowodów na istnienie zjawisk paranormalnych, jego śliczna asystentka, Eleanor – młoda kobieta posiadająca sporą wiedzę na temat duchów, a także Luke – przyszły spadkobierca rezydencji. Z początku wydaje się, że będą mieć do czynienia jedynie z niewytłumaczalnymi odgłosami i zamykającymi się samoistnie drzwiami. Jednak tak naprawdę mroczny i tajemniczy dom cały czas gromadzi siły, by wybrać spośród śmiałków swoją ofiarę.


TRIBUTE TO NETFLIX SERIES!!!
/KLIKNIJ ZDJĘCIE/


TRAILER

Autor: Sabina Bauman - klik zdjęcie
Copyright © 2014 Mniej niż 0 - Mini Recenzje , Blogger