"A DZIŚ ŻEM SE CZYTŁA..."

CZYTAJ ZA DARMO!

Statystyki

Tajemnica mroku Piotr Patykiewicz

"I oto rozwierają się wrota piekielnej czeluści, która przez wieki pochłonęła setki, a może nawet tysiące ofiar, wyniszczonych pracą ponad siły, zmarłych na skutek chorób i wypadków, zasypanych żywcem. – Przewodnik otworzył kolejno oba skrzydła bramy. Zawiasy jazgotały żałośnie, jakby nie naoliwiono ich specjalnie dla spotęgowania grozy. – Okoliczni mieszkańcy opowiadają, że czasem w nocy słychać dobiegające spod ziemi płacz i krzyki."


Mrok... opuszczona kopalnia... dzieci... 

Pan Partykiewicz odważył się pójść tam, gdzie nawet King sie nie odważył w Desperacji!

Narracja na poziomi, świetny klimat, mroczna, klaustrofobiczna opowieść... I nie powiedziałabym, że dla młodzieży, choć młodzieży przygodę opisuje.

Polecam bardzo - kawał dobrej lektury!

MOJA OCENA: 8/10

PRZECZYTAJ FRAGMENT!


***
Tajemnicza podróż w głąb ziemi i... własnych lęków.

Dziara i Obły znają się od dziecka ale nie łączy ich przyjaźń. Los rzuca ich w końcu do jednej klasy. Podczas klasowej wycieczki do kopalni chłopcy przypadkowo odłączają się od grupy i trafiają do tajemniczych podziemi, w których... coś się czai. Zaczyna się dramatyczna walka o wydostanie na powierzchnię. Ale nie chodzi tu tylko o ucieczkę z mrocznych korytarzy, każdy z chłopców stacza także bitwę z samym sobą...


AUTORAutor: Sabina Bauman - klik zdjęcie
Copyright © 2014 Mniej niż 0 - Mini Recenzje , Blogger