"A DZIŚ ŻEM SE CZYTŁA..."

CZYTAJ ZA DARMO!

Statystyki

Wilkołak film

Świetna muzyka! 

Przepiękne zdjęcia. 

Klaustrofobiczna atmosfera. 

Rewelacyjna gra dzieciaków!

I świetne wyszkolone psiaki!

Skąpe dialogi potęgujące klimat, kojarzący mi się trochę z Tajemniczym ogrodem (baśniowość) i bardzo z Władcą Much


Skrócik. 

Lato 1945 roku, koniec wojny. Grupa dzieciaków ocalałych z obozu koncentracyjnego zostaje przewieziona przez żołnierzy Armii Czerwonej do opuszczonego dworku, znajdującego się w środku przepięknego lasu. 

Dzieciakami opiekuje się Jadwiga, choć krótko (Danuta Stenka) i nastoletnia Hanka (rewelacyjna Sonia Mietielica). Wszystko mniej więcej zaczyna się klarować, pomimo głodu, ale pewnego dnia dworek zostaje otoczony przez krwiożercze i wygłodniałe owczarki niemieckie, szkolone przez Niemców do zabijania obozowiczów. 

To nie jest horror, to mega dramat.

Film można obejrzeć na platformach: Player, Canal+, NCplus Go, VoD.pl, Ipla, Cyfrowy Polsat, Orange, Play, UPC, Multimedia Polska, Vectra, Chili, Rakuten, Netia, Inea, Toya.

I innych.

POLECAM!

MOJA OCENA: 7/10

ZOBACZ TRAILER!

TU

***

Akcja filmu rozgrywa się latem 1945 roku.
Dla ośmiorga dzieci, wyzwolonych z obozu Gross-Rosen, zostaje utworzony prowizoryczny sierociniec w opuszczonym pałacu wśród lasów. Ich opiekunką staje się dwudziestoletnia Hanka, również była więźniarka. Po okropieństwach obozu bohaterowie powoli odzyskują resztki straconego dzieciństwa, jednak koszmar szybko do nich powraca. W okolicznych lasach krążą obozowe wilczury. Wypuszczone przez esesmanów przed wyzwoleniem Gross-Rosen, wygłodzone i zdziczałe zwierzęta osaczają pałac w poszukiwaniu pożywienia. W przerażonych dzieciach uruchamia się obozowy instynkt przetrwania.


TRAILER
Autor: Sabina Bauman - klik zdjęcie
Copyright © 2014 Mniej niż 0 - Mini Recenzje , Blogger