"A DZIŚ ŻEM SE CZYTŁA..."

CZYTAJ ZA DARMO!

Statystyki

Willy's Wonderland film/ Cykl Five Nights at Freddy's Scott Cawthon, Kira Breed-Wrisley

"Charlie rozważała przez moment, czy nie wrócić na noc do swojego starego domu, ale na samą myśl przeszedł ją dreszcz. W nocy ten dom nie należał już do świata żywych."

Cytat pochodzi z powieści, ale zaczne oczywiście od ekranizacji, do obejrzenia której należy się bardzo psychicznie nastawić... Bardzo psychicznie ;-)

Ale jeśli już dotrze do naszego mózgu ta informacja, z jakiej kategorii jest to historia, to da się obejrzeć ;-) Choć ciężko z tym w niektórych momentach...

I ponownie pytam: gdzie ten legendarny Cage i Dzikości serca?!


Willy Wonderland jest 2021 amerykański film, z kategorii: akcja, groza, komedia, z naciskiem na absurd.
W filmie występuje Nicolas Cage , który jest także producentem, wraz z Emily Tostą , Ricem Reitzem , Chrisem Warnerem, Kai Kadlecem, Christianem Del Grosso, Caylee Cowan, Terayle Hillem, Jonathanem Mercedesem, Davidem Sheftellem i Beth Grant

Tematyka?

Zamknięty w sobie, tajemniczy i cichy kierowca zostaje oszukany i podstępem zwabiony do małego miasteczka, aby posprzątać opuszczone rodzinne centrum rozrywki,nawiedzone przez osiem morderczych animatroników.

Serio serio.
Mordeczne mega kukiełki i maskotki...

Podobne, prawie identyczne założenie jest w serii Five Nights at Freddy's - mrożąca krew w żyłach historia z mega potencjałem, ale...opowiedziana przez kogoś, kto niekoniecznie umie pisać książki:)
Nie jest źle, ale mogłoby być mega!
Polecam mimo to - warto zapoznać się z tą opowieścią rodem z urban grozy!
Pomysł oparty został na bestsellerowej serii gier z gatunku horrorów - Five Nights at Freddy's.
Nigdy nie grałam w te gry, ale książka pełna jest creepy lalek, maskotek i pluszaków, które okazują się... nawiedzone?
W tle biega seryjny morderca!

MOJA OCENA: 6/10

ZOBACZ TRAILER

TU

PRZECZYTAJ FRAGMENT

TU

***

Srebrne oczy. Five Nights at Freddy's

Dziesięć lat temu w pizzerii Freddy Fazbear’s Pizza w miasteczku Hurricane miały miejsce okrutne morderstwa. Siedemnastoletnia dziś Charlie od tamtego czasu usiłowała zapomnieć o tym, co się wydarzyło; bezskutecznie, bo to jej ojciec był właścicielem lokalu i twórcą czterech animatronów – olbrzymich pluszowych maskotek, ulubieńców dzieci. W dziesiątą rocznicę tragedii Charlie spotyka się z przyjaciółmi, pragnąc uczcić pamięć zmarłego wtedy kolegi. Razem udają się do zamkniętej pizzerii, gdzie wszystko wygląda zupełnie inaczej niż kiedyś, a pozostawione w niej maskotki okazują się być krwiożerczymi bestiami…

Zwyrodniali

Od strasznych wydarzeń w Pizzerii Freddy’ego Fazbeara minął rok. Charlie próbuje zapomnieć o tamtych przeżyciach; teraz, w nowej szkole, chce zacząć wszystko od nowa i żyć jak normalna, wesoła nastolatka. Wciąż jednak dręczą ją koszmary o zamaskowanym mordercy i czterech makabrycznych lalkach. Mimo to ma nadzieję, że nic złego jej już nie spotka. Zmienia zdanie, gdy niedaleko jej szkoły zaczynają się pojawiać ciała, na których widnieją tak dobrze znane jej ślady.

Świat przerażających tworów jej ojca znowu ją dopadł… i tym razem nie pozwoli jej tak łatwo się wymknąć.

Czwarty schowek

Co się stało z Charlie? Jak to możliwe, że jej koszmarna śmierć była jednak upozorowana?

John pragnie odsunąć od siebie wspomnienie o Freddy Fazbear's Pizza, ale nie jest to takie proste. W Hurricane pojawia się nowa pizzeria, a wraz z nią kolejne porwania. John jest zmuszony współpracować z Jessicą, Marlą i Carltonem, aby rozwiązać sprawę i znaleźć zaginione dzieci. Grupa przyjaciół musi zmierzyć się z historią, która nie daje o sobie zapomnieć. Odkrycie pokręconej zagadki Charlie ponownie prowadzi do spotkania z jej ojcem – twórcą animatroników, olbrzymich pluszowych maskotek, a jednocześnie krwiożerczych bestii.

Aport

Czytelnicy, strzeżcie się! Przed wami kolejne mrożące krew w żyłach opowieści, które nie pozwolą zasnąć nawet najodważniejszemu fanowi gry Five Nights at Freddy's... Greg, Alec i Oscar zawsze byli popychadłami. Teraz są gotowi przejąć kontrolę nad swoim życiem. Greg decyduje się wcielić w życie kontrowersyjne tezy, które od jakiegoś czasu zgłębia. Alec w końcu chce pokazać światu, jak paskudnym i rozpuszczonym bachorem jest jego siostra. A Oscar, który zbyt wcześnie musiał dorosnąć, postanawia zrobić coś, o czym zawsze marzył…nawet jeśli miałoby to być złe. Chłopcy jednak szybko się przekonają, że w złowrogim świecie Five Nights at Freddy's sprawowanie kontroli nad sytuacją jest tylko iluzją...

Five Nights at Freddy's. The Freddy Files

Pierwszy oficjalny przewodnik po uniwersum Five Nights at Freddy's to prawdziwy niezbędnik dla wszystkich graczy i fanów tej serii. Dzięki niemu zagłębicie się w mitologię serii, prześledzicie drogi animatroników, poznacie różne sposoby gry i odkryjecie tajemnice ukryte w sercu pizzerii Freddy’ego Fazbeara. A to jeszcze nie wszystko!
Szczególną gratkę stanowią sekcje specjalne, w których nieco więcej światła pada na najczęściej omawiane teorie fanowskie: ugryzienie z 1983 kontra ugryzienie z 1987, tożsamość Purple Guya, stwierdzenie „it’s me” pojawiające się w halucynacjach i wiele innych.

Wejdźcie w przerażający, pełen zaskoczeń świat Five Nights at Freddy’s!

W pułapce

Fani Five Nights At Freddy’s nie mogą przegapić tego hitowego wydania trzech opowiadań, które przyprawią o gęsią skórkę nawet najodważniejszego gracza! Czy wiesz, czego pragniesz? To pytanie, na które Oswald, Sarah i Millie znają odpowiedź – a przynajmniej tak im się wydaje. Oswald chce, żeby lato nie było takie nudne, Sarah pragnie być piękna, a Millie marzy, by zniknąć z powierzchni ziemi. Ale w zakręconym świecie Five Nights At Freddy spełnienie najgłębszych pragnień ich serc ma swoją cenę… W tym tomie mistrz horroru – Scott Cawthon – opowiada trzy mrożące krew w żyłach historie. Czytelnicy, strzeżcie się! Ta przerażająca kolekcja opowiadań powali nawet najodważniejszych fanów!EKRANIZACJA


TRAILER


POWIEŚCI***


AUTOR


Autor: Sabina Bauman - klik zdjęcie
Copyright © 2014 Mniej niż 0 - Mini Recenzje , Blogger