"A DZIŚ ŻEM SE CZYTŁA..."

CZYTAJ ZA DARMO!

Statystyki

Worek kości Stephen King

"Tylko nicość jest dobrem we śnie."

Nie może być innej oceny, gdyż to moja ukochana, sentymentalna powieść o duchach, jedna z najlepszych, jakie czytałam i wspominam, wberw opiniom pewnych młodszych ode mnie, niedoświadczonych czytelników (o kim to ja mogę myśleć, Anno?! ;-), których gust czytelniczy dopiero się wyrabia ;-)

Skrócik.

Mike Noonan, bestsellerowy powieściopisarz, cierpi na ciężką blokadę i niemoc twórczą po tym, jak jego ciężarna żona Jo nagle umiera z powodu tętniaka mózgu. Cztery lata później Mike, wciąż pogrążony w żałobie, jest nękany przez koszmary, rozgrywające się w jego letnim domu w TR-90 stanie Maine . Postanawia stawić czoła swoim lękom i przenosi się do tego letniego domu nad jeziorem Dark Score, nazwanego „Sara Laughs”.

Pierwszego dnia poznaje Kyrę, trzyletnią dziewczynkę i jej młodą owdowiałą matkę, dwudziestoletnią Mattie Devore i wkręca się w ich ciężką sytuację rodzinną. Znów zaczyna pisać, ale pomaga (a może przeszkadza) mu w tym pewnien duch...

Czy jest on przyjazny?

...


I choć ten dom z okładki kompletnie nie przypomina tego z powieści, a szkoda (nie wiem, czy projektanci okładek czytają powieści, do których robią okładki...), to jednak oprawa jest ładna i przyciągająca.

Premiera tego wydania: 24 marca 2021

Mini serial to masakryczna porażka...

MOJA OCENA: 10/10

PRZECZYTAJ FRAGMENT!

***

Jedna z najbardziej poruszających książek Stephena Kinga, zainspirowana słynną Rebeką Daphne du Maurier.
Doskonała powieść obyczajowa, która strona po stronie przeistacza się w jeden z najbardziej przerażających horrorów Króla Grozy. Najwięksi fani Mistrza wracają do tej lektury po wielekroć i za każdym razem odkrywają coraz większą przyjemność z jej czytania…
Cztery lata po tragicznej śmierci żony autor bestsellerów, Mike Noonan, przeżywa kryzys twórczy. Niezdolny do pisania, wypalony psychicznie i prześladowany wspomnieniami, postanawia wrócić do miejsca, w którym kiedyś spędził z żoną najszczęśliwsze dni życia, do domu nad jeziorem we wschodnim Maine.
Wkrótce po przyjeździe zostaje wciągnięty w konflikt między młodą wdową a jej teściem, lokalnym magnatem, który chce zyskać prawo do opieki nad trzyletnią wnuczką. Mike, widząc w dziewczynce córkę, której pozbawił go los, nie waha się, po której stanąć stronie w coraz bardziej zaciekłym sporze. Dramatyzmu sytuacji nadaje atmosfera w domu… najwyraźniej nawiedzanym.
A zmarła żona Mike’a najwyraźniej chce mu coś przekazać.
W 2011 roku na podstawie powieści nakręcono miniserial telewizyjny, w roli głównej wystąpił Pierce Brosnan.


EKRANIZACJA


TRAILER


***
AUTORAutor: Sabina Bauman - klik zdjęcie
Copyright © 2014 Mniej niż 0 - Mini Recenzje , Blogger