"A DZIŚ ŻEM SE CZYTŁA..."

CZYTAJ ZA DARMO!

Statystyki

Pudełko w kształcie serca Joe Hill

"Śmierć [...] strasznie wredna infekcja. Wcześniej czy później każdy ją złapie."


Z okazji wznowienia (nareszcie!) debiutanckiej pełnej powieści Joe Hilla, wrzucam przypominajkę, bo może jeszcze ktoś nie czytał?

A warto.

Historia może nie tak fascynująca, jak NOS4A2, ale też klimatyczna, opowiadająca o starzejącym się gwiazdorze rocka, Judasie Coyne, który na emeryturze ma nietypowe hobby: zbiera dziwne pamiątki, w tym po zmarłych. 

I tak pewnego piękniego dnia zakupuje on pewnien ciuszek, który jest nawiedzony - takiej informacji udziela mu córka zmarłego byłego właściciela. Uprzedza go, że kupuje ducha.

Specyficzne ubranko zostaje dostarczone do Judasa w... pudełku w kształcie serca. 

I od tej pory już nic nie jest takie samo... 

Jest przerażajace!

Są duchy, trupy, śmierci, życia pozagrobowe i muzyka!

Polecam jak zawsze:-)


MOJA OCENA: 8/10

PRZECZYTAJ FRAGMENT!

TU 

***

Debiutancka powieść Joego Hilla, nowego mistrza horroru! Jedna z najlepszych książek 2007 roku według magazynu „Publishers Weekly“ Książka kucharska dla kanibali, pętla, na której powiesił się człowiek, film, na którym nagrane jest morderstwo… Judas Coyne ma naprawdę imponującą kolekcję makabrycznych rzeczy. Ale nic, co posiada, nie jest tak kuszące i tak straszne jak wizja posiadania prawdziwego ducha. „Sprzedam ducha mojego ojczyma temu, kto da najwięcej“ – mówi ogłoszenie. A Jude nie może oprzeć się pokusie i sięga do kieszeni. Tym samym staje się właścicielem należącego kiedyś do truposza garnituru. Jude poradził sobie w życiu z kilkoma duchami: przemocowym ojcem, kochanką, którą bezdusznie opuścił, kolegami z zespołu, który zdradził… Ale kiedy otwiera pudełko w kształcie serca, w którym przywieziono garnitur, uwalnia coś o wiele bardziej namacalnego niż jego widma przeszłości. Coś, co lubi chować się za drzwiami, siadać w jego samochodzie, stać za jego oknem, patrzeć na niego z ekranu telewizora… I czekać – z błyszczącą brzytwą wiszącą na łańcuchu przytwierdzonym do jego ręki…

AUTOR


Autor: Sabina Bauman - klik zdjęcie
Copyright © 2014 Mniej niż 0 - Mini Recenzje , Blogger