"A DZIŚ ŻEM SE CZYTŁA..."

CZYTAJ ZA DARMO!

Statystyki

Księgi mroku J.A. White/ Straszne historie Netflix

Idealny wybór na jesiesienne wieczory!

Świetna ekranizacja świetnej powieści grozy, nie tylko dla najmłodszych. 

Szybka akcja, niezłe tempo, mega obrazowa narracja, przystępna dla dzieciaków, klimat grozy i napięcia. Opowieść pełna magii i starych bajek dla dzieci, bazująca głównie na klasyce - baśni o Jasiu i Małgosi. Cała reszta to luźna interpretacja.

Opowieść, która (jak też i klasyka), uczy bawiąc i pławiąc dzieciaki w prawdziwym, ale nie krwawym mroku! 

Uczta dla wyobraźni - prawdziwa baśniowa atmosfera.

Polecam jedno i drugie, chociaż oczywiście w kolejności właściwej, czyli najpierw powieść, potem film, pełen kolorów i magii, ze świetną kreacją Winslowa Fergley i Krysten Rotter!  

Przerewelacyjny kawałek, promujący film: CHVRCHES - Cry Little Sister!

MOJA OCENA: 8/10

PRZECZYTAJ FRAGMENT!

NIEDOSTĘPNY

***

Książka zekranizowana przez Netflixa, pt. "Straszne historie".


Wciągająca od pierwszych stron powieść pełna magii, grozy i zaskakujących zwrotów akcji! Aleks jest zafascynowanym horrorami nastolatkiem, któremu ciąży własna odmienność i nieprzystosowanie do grupy. Bardzo chce być taki jak inni, ma dość bycia klasowym dziwakiem. Na swojej drodze do normalności spotyka niezwykłe postacie, które wciągają go do przedziwnego świata ukrytego za drzwiami zaklętego mieszkania... Będzie nie tylko walczyć z magicznymi mocami, ale też musi wymyślać – niczym Szeherezada – straszne historie, żeby przeżyć. W końcu odnajdzie bezcenną przyjaźń oraz odzyska wiarę w samego siebie.


„Utrzymana w szybkim tempie opowieść, która straszy z wdziękiem. To także hołd dla sztuki opowiadania, który zachwyci miłośników fantastycznych i magicznych światów. Gratka dla tych, którzy lubią się bać i obgryzać paznokcie podczas lektury”
Claire Legrand


„Mroczna powieść o sile płynącej z samoakceptacji i walce z własnymi lękami. Fani twórczości Neila Gaimana, Lemony Snicketa czy Adama Gidwitza odnajdą w Księgach Mroku równie zaskakujące i przerażające historie”
School Library Journal


„Wybuchowa mieszanka baśni, magii i grozy. Inteligentna wariacja na temat Baśni tysiąca i jednej nocy oraz Jasia i Małgosi, w której bohater schwytany przez wiedźmę musi co noc opowiadać jej nową straszną historię, żeby przetrwać. Pomimo mrocznej konwencji, autor nigdy nie idzie za daleko, dzięki czemu lektura jest odpowiednia także dla młodszych czytelników”
Publishers Weekly


„Bardzo wciągająca książka, która odkrywa przed czytelnikami pisarski warsztat oraz mechanizmy powstawania powieści. Podejmuje również ważny dla nastoletnich czytelników temat odmienności i przystosowania do grupy. Księgi Mroku to także ekscytująca opowieść o magii, która może być przerażająca”
Kirkus Review


„Trzymająca w napięciu powieść z mądrym przesłaniem o potrzebie samoakceptacji i sile przyjaźni, która pomaga stawiać czoła życiowym problemom. Oprócz intrygująco mrocznych historii znajdziemy tu też wiele refleksji o trudach pisarskiego rzemiosła oraz kilka cennych wskazówek na temat tworzenia porywających fabuł”
Common Sense Media


TRAILER


PIOSENECZKA


NETFLIX


***AUTOR


Autor: Sabina Bauman - klik zdjęcie
Copyright © 2014 Mniej niż 0 - Mini Recenzje , Blogger