"A DZIŚ ŻEM SE CZYTŁA..."

CZYTAJ ZA DARMO!

Statystyki

Las zna twoje imię Alaitz Leceaga

"W Tobie jest coś złego(...) I wcześniej czy później to zło wyjdzie i cię za sobą pociągnie, ciebie i wszystko, co będzie przy tobie."

Sekret ukryty głęboko w lesie. 
Dwór biczowany przez fale. 
Dwie siostry bliźniaczki. 
Linia kobiet z niezwykłym darem. 

A to jest początek tej magicznej i pasjonującej opowieści...
Byłabym niesprawiedliwa, dając mniejszą ocenę. I to nawet nie w porównaniu i innymi książkami.

Po prostu.

Ta opowieść jest doskonała!

Przeczytana w jedne wieczór i pół nocy. Ale to nie koniec. I potem przez pół nocy śniona...
Już dawno nie byłam pod TAKIM wrażeniem!
PRZECUDOWNY KLIMAT! Narracja perfekcyjna! Główna bohaterka - długo o niej nie będę mogła zapomnieć.

Magia. Czary. Moce. Bez prostactwa. Z głębią. 
Siostry. Rodzina. Tajemnice. Straszne.
Faceci - potwory i egoiści. Nie wszyscy.
Moc siostry. Moc czarownicy. Moc kobiety, która nie zawaha się zrobić wszystko, co konieczne, bez obawy przed niebezpieczeństwem lub konwencjami społecznymi, aby bronić swojej ziemi i dziedzictwa zapisanego we krwi. Jest kobietą, która nie boi się walczyć o to, co dla niej najważniejsze i robi to bez mrugnięcia okiem.

GIRL POWER!

Skrócik.

Historia zaczyna się w Villa Soledad, wielkiej rezydencji markiza Zuloaga, znajdującej się na obrzeżach miasta Basondo na baskijskim wybrzeżu, z widokiem na Zatokę Biskajską. 
Jest rok 1927. 
Dwie córki markiza - bliźniaczki, mieszkają w luksusowym otoczeniu. Są przyszłymi dziedziczkami potężnego i bogatego rodu. Markiz Zuloaga jest człowiekiem wpływowym, właścicielem kopalni żelaza, dającym pracę prawie wszystkim mężczyznom w miasteczku. Zna moc, jaką ma nad resztą ludzi, w tym nad swoją rodziną. 
Wspaniała rodzina, wspaniałe życie, bez trosk i rys...
Jasne, że to niemożliwe. Już na początku powieści pojawia się pierwsza z nich.
Babcia bliźniaczek, Soledad, popełnia samobójstwo z powodu tęsknoty za swoją rodzinną ziemią. I nie tylko. 
W jej żyłach płynęła krew inna, niż u wszystkich. Krew czarownicy.
Ta krew płynie też w obydwu dziewczynkach, których zdolności, choć różne, są potężne.  Jedna z dziewcząt, Alma, młodsza o parę minut, ma dar widzenia zmarłych i rozmawiania z nimi. Druga dziewczynka, Estrella, włada siłami natury.
Czy te dary okażą się przekleństwem? Czy błogosławieństwem? Czy pomogą przetrwać w świecie, rządzonym przez władczych i ślepych mężczyzn? 
Dowiadujemy się tego na kartach tej cudownej powieści, prowadzącej nas przez dzieciństwo, okres dojrzewania, małżeństwo, opuszczenie rodzimej ziemi, wybuch hiszpańskiej wojny domowej i II wojny światowej, nazistowskie zapędy i fanatyzm. 
CUDOWNA CUDOWNA! 
I TO ZAKOŃCZENIE...

Oby ktoś się pokusił o ekranizację.

MOJA OCENA: 10/10


PRZECZYTAJ FRAGMENT!


***

Fascynująca, tajemnicza i mroczna opowieść o sile i determinacji kobiet w świecie rządzonym przez mężczyzn i o pełnej pasji walce o przetrwanie.

Sekret ukryty głęboko w lesie. Dwie siostry, które łączy więcej, niż dzieli.

Ród kobiet z niezwykłym darem.

Pod koniec lat 20. ubiegłego wieku Estrella i jej siostra bliźniaczka, Alma, miały wszystko, o czym tylko mogły zamarzyć – jako córki markiza, właściciela dworku i kopalni żelaza, dorastały w luksusie… Lecz przyszło im też dźwigać ogromne brzemię.

Estrella i Alma to spadkobierczynie niezwykłego daru przekazywanego z pokolenia na pokolenie w żeńskiej linii rodziny. A ich życie naznaczone zostało piętnem przepowiedni, według której jedna z nich umrze, zanim skończy piętnaście lat. Tak zaczyna się pełna magii i pasji historia, która prowadzi czytelnika śladami głównej bohaterki, niezwykłej kobiety, która mimo strachu przed niebezpieczeństwami nie zawaha się zrobić tego co konieczne, aby obronić swoją ziemię i dziedzictwo zapisane we krwi.Autor: Sabina Bauman - klik zdjęcie
Copyright © 2014 Mniej niż 0 - Mini Recenzje , Blogger