"A DZIŚ ŻEM SE CZYTŁA/LUKŁA..."

CZYTAJ ZA DARMO!

Statystyki

Cykl Skrytobójca Robin Hobb

Jeśli już mowa o rasowych fantasy - wypasione tomiska rewelacyjnej przygody, która na tych trzech tomach się nie kończy, ale trzeba koniecznie wszystko czytać w kolejności!

Lektura z tych nieodkładalnych.


Cykl:

1. Uczeń Skrytobójcy

2. Królewski Skrytobójca

3. Wyprawa Skrytobójcy

A to dopiero początek.

Kolejność następnych serii: 

   • 1.2.2trylogia Kupcy i ich żywostatki (The Liveship Traders)
   • 1.2.3trylogia Złotoskóry (The Tawny Man)
   • 1.2.4trylogia The Soldier Son
   • 1.2.5tetralogia The Rain Wild Chronicles
   • 1.2.6opowiadania


MOJA OCENA: 9/10

PRZECZYTAJ FRAGMENT!

TU

***

Uczeń Skrytobójcy

Uczeń skrytobójcy to zadziwiający świeżością debiut w gatunku fantasy. Jest w nim magia i zły urok, jest bohaterstwo i podłość, pasja i przygoda.
Młody Bastard to nieprawy syn Księcia Rycerskiego. Dorasta na dworze w Królestwie Sześciu Księstw, wychowywany przez szorstkiego koniuszego swego ojca. Ignoruje go cała rodzina królewska oprócz chwiejnego w swoich sądach Króla Roztropnego, który każe uczyć chłopca sekretnej sztuki skrytobójstwa. W żyłach Bastarda płynie błękitna krew, ma więc zdolność do korzystania z Mocy.

***

Królewski Skrytobójca

Kontynuacja powieści "Uczeń skrytobójcy", opowiadająca o honorze i namiętności, rozterkach serca i zemście, bitewnym szale i niebezpiecznej magii. Młody Bastard zakończył swą pierwszą misję dyplomatyczną. Zapłacił jednak wysoką cenę za wypełnienie zadania, ledwie ocalając życie i unikając kalectwa. Poturbowany i zgorzkniały, wbrew przysiędze złożonej królowi, zdecydował się na razie pozostać w Królestwie Górskim.

***

Wyprawa Skrytobójcy

Królestwo Sześciu Księstw upada pod rządami samozwańczego władcy, wciąż atakowane przez najeźdźców z Wysp Zewnętrznych. Młody skrytobójca Bastard wyrusza na poszukiwanie króla Szczerego, który powinien objąć tron. Posłuszny nieubłaganemu przeznaczeniu podąża trudnymi ścieżkami do krainy Najstarszych, gdzie od pokoleń nie postała ludzka stopa. Poznaje, co znaczy poświęcenie, lojalność i odwaga - za tę naukę przyjdzie mu zapłacić wysoką cenę.


AUTOR


Autor: Sabina Bauman - klik zdjęcie
Copyright © 2014 Mniej niż 0 - Mini Recenzje , Blogger