"A DZIŚ ŻEM SE CZYTŁA..."

CZYTAJ ZA DARMO!

Statystyki

Chaotyczne akty bezsensownej przemocy Jack Womack

"Nie wiem, jak to się stało ani się nie spodziewałam. Myślę, że nigdy się nie spodziewasz wszystko na czym ci zależy się kończy i już."


Powieść z kategorii tych, które powinny zostać wznowione. 

Spokojny rytm powoli i prawie niezauważalnie przemienia się w prawdziwy hardcore. W prawdziwe życie. 

Historia jest opowiedziana w formie pamiętnika, nazwanego imieniem Anne,  przez dwunastoletnią narratorkę,  Lolę Hart.

Lola wraz ze swoją rodziną należy do elity, mieszka na Manhatanie. Początkowa sielanka zaczyna jednak się chwiać w posadach, kiedy to rosnące bezrobocie, zamieszki i przemoc pomału wkradają się w rzeczywistość rodziny Hart. 

W miarę rozwoju sytuacji Lola zmienia się z uczennicy jednej z najbardziej uprzywilejowanych prywatnych szkół na Manhattanie w ulicznego gangstera, gdy wraz z rodziną (a właściwie sama) walczy o przetrwanie w świecie koszmaru, upadającego rządu i gospodarki.

Świetna narracja, pokazująca wydarzenia tak jakby z boku, bo my cały czas siedzimy w jej głowie.

"Wściekam się na swoje uczucia ale one tak żyją we mnie jakbym już się w ogóle bez nich obejść. Kiedy patrzę na siebie w lustrze już się nie poznaję jakby mnie ktoś po cichu podmienił ale w środku jestem ciągle taka sama."

Książka dostępna na Allegro już chyba tylko - za grosze.

Polecam!

MOJA OCENA: 7/10

PRZECZYTAJ FRAGMENT!

NIEDOSTĘPNY

***

Jesteśmy w czasach nieco późniejszych niż współczesne. Dwunastoletnia Lola Hart prowadzi pamiętnik. Jest miłą, szczęśliwą dziewczynką z dobrze sytuowanej rodziny. Jednak w chylącym się ku upadkowi Nowym Jorku jest to już rzadki przypadek. Wojna domowa przenosi się na Long Island, żołnierze z miotaczami ognia patrolują ulice, w ciągu roku zostaje zabitych pięciu prezydentów. Wkrótce Lola Hart zaczyna się przemieniać w zupełnie nową Lolę.
AUTOR


Autor: Sabina Bauman - klik zdjęcie
Copyright © 2014 Mniej niż 0 - Mini Recenzje , Blogger