"Strzeż się, bo nie znam strachu, co czyni mnie potężnym."
Lubię młodzieżówki. Czasami sa one o wiele lepiej napisane, niż większość "znanych i cenionych" dzieł. Są lekkie, przyjemne, wartkie, nie smęcą i nie nudzą.
I tak jest tu.
Dodatkowym plusem ten historii jest fanatyzm na punckie horrorów, przez co czułam się jak w domku. Klimat podobny do serii filmów Koszmar minionego lata, Krzyku i świetnej powieści grozy, też młodzieżówki: Wypowiedz jej imię.
Kolejna idealna pozycja nie tylko na Halloween! Dla tych, co kochają się bać!
MOJA OCENA: 7/10
PRZECZYTAJ FRAGMENT!
TU
***
Jeśli chodzi o horrory, zasady są proste:
x Należy unikać opuszczonych budynków, takich jak stare domy czy magazyny.
x Należy trzymać się razem – nie wolno się rozdzielać, nawet gdy tylko „chcemy coś sprawdzić”.
x Jeśli gdzieś czai się morderca, trzeba sobie odpuścić wszelkie romansowanie.
Gdyby tylko zasady przetrwania w prawdziwym życiu były równie proste… Szkoła w Nowym Jorku w najbardziej zamożnej dzielnicy Upper East Side. Rachel Chavez do zamożnych nie należy, więc z innymi dzieli ją przepaść wielka jak cały Manhattan. Od bogatych rówieśników i ich nudnych tematów woli historie o maniakalnych mordercach, a horrory ogląda po to, żeby się uspokoić.
Wkrótce dziewczyna zostaje zwerbowana przez Klub Mary Shelley, którego członkowie organizują niezwykłe testy strachu, bazując na miejskich legendach i filmach grozy. Początkowo Rachel daje się wciągnąć w działalność klubu, organizując okrutne żarty, ale po jakimś czasie owe żarty stają się coraz poważniejsze, a w grę zaczyna wchodzić życie i zdrowie kolejnych osób. Rachel nie wie, komu może zaufać, a przed kim powinna mieć się na baczności. A na domiar złego, jej przeszłość postanawia o sobie przypomnieć.
Goldy Moldavsky urodziła się w stolicy Peru, Limie, a dorastała na Brooklynie, gdzie obecnie mieszka wraz z rodziną. Jest autorką takich bestsellerów „New York Timesa” jak Kill the Boy Band i No Good Deed i przyznaje się do takich inspiracji jak Buffy: Postrach wampirów, powieści Johna Irvinga i meksykańskie telenowele, które dorastając oglądała wraz z matką.
---
Goldy Moldavsky ma tym razem do zaoferowania wspaniały, pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller dla starszej młodzieży, w którym Krzyk łączy się z pisarstwem Karen McManus. Książka opowiada o tajemniczym klubie, którego członkowie mają obsesję na punkcie horrorów.
AUTOR