"Logika zaprowadzi Cie z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie"

Albert Einstein

CZYTAJ ZA DARMO!

SZUKAŁKA

"A DZIŚ ŻEM SE CZYTŁA..."

KSIĄŻKA ZA RECENZJĘ - NA KANAPIE PL

Statystyki

Nawiedzony dwór w Bly serial Netflix/Dokręcanie śruby Henry James

Serial na podstawie przerewelacyjnej powieści grozy Dokręcanie śruby Henry'eo Jamesa.

Siostra bliźniaczka serialu Nawiedzony dom na wzgórzu, nakręconego na podstawie powieści Shirley Jackson Nawiedzony dom.

Czy lepszy?

Nie.

Inny.

Bardziej gotycki, klaustrofobiczny.

Skrócik.

Podczas spotkania przyjaciół w klimatycznej posiadłości jeden z nich czyta stary pamiętnik, napisany przez guwernantkę, którą czytający znał, a która już nie żyje. 
Młoda guwernantka została zatrudniona przez mężczyznę do pilnowania jego siostrzenicy i siostrzeńca - sierot, w domu we wsi Bly. On sam nie jest zainteresowany wychowywaniem dzieci - prowadzi interesy w Londynie.
Chłopiec, Miles, uczęszcza do szkoły z internatem, a jego młodsza siostra, Flora, mieszka w letnim wiejskim domu w Essex. Opiekuje się nią pani Grose, gosposia. 
Wujek Milesa i Flory, nowy pracodawca guwernantki, daje jej pełną władzę do opieki nad dziećmi i wyraźnie podkreśla, że ​​nie powinna zawracać sobie głowy  kontaktami z nim - nie życzy ich sobie. 
Guwernantka udaje się do wiejskiego domu swojego nowego pracodawcy i rozpoczyna pracę.
Nie spodziewa się, że to będzie jej największy horror, który zakończy się dla niej tragicznie...

Polecam!

MOJA OCENA: 8/10

ZOBACZ TRAILER

TU

***

Twórca serialu "Nawiedzony dom na wzgórzu", Mike Flanagan, oraz jego producent, Trevor Macy, przedstawiają "Nawiedzony dwór w Bly" - kolejną niecierpliwie wyczekiwaną część antologii, której akcja toczy się w Anglii w latach 80. ubiegłego wieku. Po tragicznej śmierci guwernantki Henry Wingrave (Henry Thomas) zatrudnia młodą amerykańską nianię (Victoria Pedretti). Ma się ona zajmować jego bratankiem i bratanicą (Amelie Bea Smith, Benjamin Evan Ainsworth), którzy stracili swoich rodziców. Dzieci mieszkają w dworze Bly razem z kucharzem Owenem (Rahul Kohli), ogrodniczką Jamie (Amelia Eve) i gosposią, panią Grose (T'Nia Miller). Jednak w rezydencji nic nie jest takim, jakim się zdaje. W tej utrzymanej w gotyckim klimacie i przyprawiającej o dreszcz grozy romantycznej historii dawno pogrzebane tajemnice o miłości i stracie cierpliwie czekają na odkrycie. Dwór Bly to miejsce, w którym umarli wcale nie odeszli. 


ODCINKI


Copyright © 2014 Mniej niż 0 - Mini Recenzje , Blogger