"Logika zaprowadzi Cie z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie"

Albert Einstein

CZYTAJ ZA DARMO!

SZUKAŁKA

"A DZIŚ ŻEM SE CZYTŁA..."

KSIĄŻKA ZA RECENZJĘ - NA KANAPIE PL

Statystyki

Córka Lasu Juliet Marillier

"Odnajdziesz drogę, córko lasu. Przez cierpieniei ból, przez wiele prób, przez zdradę i utratę, twoje stopy będę stąpać prostą ścieżką."


Gdyby nie ta obszerność powieści, ocena byłaby wyższa, ale i tak jest bardzo dobrze. Jest mega klimat. Jest mnóstwo pokaźnej i ponurej, mrocznej treści. 

Baśń. Legenda. Wierzenia. Pani Lasu. Mroczna magia. Dobra magia.

Sześciu braci i jedyna siostra, która miała być siódmym synem siódmego syna. Stało się inaczej. 

Samotny ojciec i wdowiec - władca i król Siemiorzecza.

Przyszła żona: urocza, hipnotyzująca. Niebezpieczna. 

Czar. Klątwa.

I legenda o braciach zamienionych w łabędzie.

Polecam, solidna dawka magii i treści. Narracja świetna.

MOJA OCENA: 7/10

PRZECZTAJ FRAGMENT!

TU

***

Córka Lasu jest początkiem cyklu Siedmiorzecze, niepodobnego do żadnego innego: zawiera w sobie mieszankę historii i fantastyki, mitu i magii, legendy i miłości. Podobnie jak Mgły Avalonu autorstwa Marion Zimmer Bradley oraz Klan Niedźwiedzia Jaskiniowego Jean M. Auel, jest to pierwszorzędne historyczne fantasy, kuszące swym urokiem i epickim rozmachem.

Niezwykła saga osadzona w celtyckich realiach wczesnośredniowiecznej Irlandii, gdzie mit stanowi prawo, a magia splata się z siłami natury: legenda o siódmym dziecku, które musi stawić czoła złej macosze, by ocalić swoich sześciu braci.

Siedmiorzecze to nieprzystępne, tajemnicze miejsce, strzeżone przez milczących zbrojnych przemykających wśród drzew w szarych płaszczach i chronione przez siły starsze niż czas. Spokój jest jednak złudny – najeźdźcy zza mórz, Brytowie i Wikingowie, przynoszą wojnę i zniszczenie. Ale wróg czai się też wewnątrz twierdzy: Lady Oonagh, czarodziejka piękna jak poranek, ale o duszy mrocznej jak noc, opętała serce Lorda Columa i zagroziła jego siedmiorgu dzieciom. Wiedźma rzuca na sześciu braci potworne zaklęcie – zaklęcie, które tylko Sorcha może złamać, wypełniając w zupełnym milczeniu zadanie powierzone jej przez Czarowny Lud. Jeśli przemówi, zanim zrealizuje swój cel, jej bracia przepadną na zawsze.

Sorcha odważnie podejmuje okrutną misję i nie traci nadziei, nawet kiedy trafia w ręce wroga. Wie, że moc Czarownego Ludu nie zna granic, a miłość jest najpotężniejszą magią na świecie… nawet ta zakazana.

„Ogromnie mi się podobało... Dla Irlandczyka znającego kulturę i zwyczaje Córka Lasu ma szczególne znaczenie. Juliet Marillier jest świetną pisarką fantasy – ciekawe, na jakie próby wystawi swoich bohaterów w kolejnej książce?” Anne McCaffrey

„Sposób, w jaki pani Marillier zmieniła znaną baśń w spójną, ekscytującą historię, to dowód na niezwykły dar i talent. Teraz, oczywiście, nie mogę się doczekać, „co będzie dalej”. Andre Norton

Cykl: Sevenwaters Series (tom 1)


AUTOR


Copyright © 2014 Mniej niż 0 - Mini Recenzje , Blogger