"Logika zaprowadzi Cie z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie"

Albert Einstein

CZYTAJ ZA DARMO!

SZUKAŁKA

"A DZIŚ ŻEM SE CZYTŁA..."

KSIĄŻKA ZA RECENZJĘ - NA KANAPIE PL

Statystyki

The Little stranger film Netflix/Ktoś we mnie Sarah Waters

Mega klimatyczny film z gwiazdorską obsadą, na podtsawie przerewelacyjnej powieści Ktoś we mnie Sarah Waters!


Ktoś we mnie to rasowa opowieść o duchach, osadzona w creepy zaniedbanym dworku w Warwickshire, w Anglii, w latach 40. XX wieku. 
Wiejski lekarz, doktor Faraday- narrator opowieści, zostaje wezwany do Hundreds Hall, XVIII-wiecznej posiadłości, która popadła w kompletną ruinę, do chorego. 
Z biegiem czasu staje się przyjacielem rodziny i zauważa, że wszyscy oni znajdują się w trudnej sytuacji materialnej i nie mogą utrzymać domu w  komfortowym stanie bez sprzedawania swoich ziem i drogocennych przedmiotów. 
Ale czy posiadłość nawiedza coś bardziej złowrogiego, niż widmo bankructwa? 

Rewelacyjny gotycki klimat grozy, piękna narracja i wspaniała przygoda z dreszczykiem!


MOJA OCENA: 8/10

ZOBACZ TRAILER

TU

***

Historia dr. Faradaya, syna pokojówki, który żyje otoczony szacunkiem jako wiejski lekarz. Podczas długiego, upalnego lata 1947 roku, zostaje wezwany do Hundrets Hall, majątku, w którym niegdyś pracowała jego matka. Hundrets Hall był domem rodziny Ayresów przez ponad dwa wieki. Teraz chyli się ku upadkowi. Jego mieszkańców – matkę, syna i córkę – prześladuje jednak coś bardziej złowieszczego niż schyłek świetności domostwa. Podejmując się opieki nad swym nowym pacjentem, Faraday nie zdaje sobie sprawy, jak blisko i jak przerażająco historia rodziny Ayresów splata się z historią jego własnej rodziny.


Copyright © 2014 Mniej niż 0 - Mini Recenzje , Blogger