"A DZIŚ ŻEM SE CZYTŁA..."

CZYTAJ ZA DARMO!

Statystyki

Śpij kochanie Agnieszka Dobies

"Przez tyle lat, całe wieki, ludzkość żyła w nieświadomości tego, że równolegle do naszego świata istnieje inna rzeczywistość, pełna magii i niesamowitych zjawisk."


Jestem bardzo mile zaskoczona tą powieścią, tym bardziej, że wpadła mi ona w oko kompletnie przypadkowo, a autorką jest uczennica liceum, która napisała tą opowieść w drugiej klasie gimnazjum!

Jest to historia skierowana zdecydowanie dla młodzieży i to tej młodszej, która preferuje klimaty Zmierzchu, a nawet chwilami, miałam wrażenie, że lepiej od niego napisana. Oczywiście, są niedociągnięcia, ale naprawdę minimalne, szczególnie w zarysie opowieści. 

Czytało się dość przyjemnie, jeśli już człowiek przyzwyczaił się do stylu narracji i cofnął się do czasów swojej młodości.

Jest grupa młodych ludzi (19 lat), ale nie ma tam nic gorszącego, co jest też na plus! Są delikatnie zarysowane wątki miłosne, ale bardziej na romantyczną modłę. Jest magia, są światy równoległe, jest Magiczny Ogród, są stworzenia mroku: wampiry, Terrańczycy, zmutowane czarownice, prawie wilkołaki o różnych postaciach i groźne Grinloki. 

Ogólnie polecam, ale trzeba pamiętać, że są to klimaty dla młodych czytelników.


MOJA OCENA: 6/10

PRZECZYTAJ FRAGMENT!

TU

***

Dziewiętnastoletnia Amelia, zmuszona porzucić wszystko, zmienić miejsce zamieszkania i usamodzielnić się, zaczyna uczęszczać do liceum, gdzie poznaje Michała i Ewę oraz Martę i Eryka. Między nastolatkami szybko zawiązuje się nić przyjaźni.

Jednak w otoczeniu Amelii pojawia sie ktoś jeszcze. Przyjaciele dowiadują się, że zna Williama, najstarszego z trzech tajemniczych braci Jonsonów. Bohaterka nie rozumie, dlaczego jej znajomość z Jonsonami wzbudza u jej przyjaciół, a szczególnie u Michała zdziwienie i dezaprobatę.

Na wyjaśnienie nie musi długo czekać. Pewnego zimowego popołudnia wracając ze szkoły, trafia do parku, który okazuje się miejscem nierealnym i normalnie niedostępnym dla zwykłych ludzi. To Magiczny Ogród. Tam Amelia dowiaduje się o istnieniu drugiego, alternatywnego świata, pełnego nieziemskich istot, stworów i magii. Do tego właśnie świata należą bracia Jonson. Magiczny Ogród to miejsce, w którym mieszkają i mogą być sobą, a dziewczyna jest w tym świecie intruzem.

W krótkim czasie z nieśmiałej i ostrożnej nastolatki Amelia staje się kobietą, gotową wiele poświęcić dla swojego nieśmiertelnego ukochanego.

Czy uda jej się uratować siebie i innych?Autor: Sabina Bauman - klik zdjęcie
Copyright © 2014 Mniej niż 0 - Mini Recenzje , Blogger