"A dziś żem se czytła..."

KSIĄŻKA ZA RECENZJĘ - NA KANAPIE PL

Statystyki

Przedwieczny zew Andrzej Wardziak

"Nastał czas kłów i pazurów. Czas krwi, potu i łez."

Ta powieść ma dwie wady, które obniżają moją ocenę całościową.

Pierwsza - narracja: trochę taka łopatologiczna, ale w sumie zaskakująco szybka do czytania. Jednakże styl wymaga troszkę lepszego warsztatu. Dla mnie.

Druga - objętość. Gdyby była choć o połowę skondensowana, byłoby rewelacyjnie! A tak non stop powtarzające się /świetne, tak na marginesie/ opisy ataków zwierząt po pewnym czasie tracą swój urok i powszechnieją, wręcz nudzą.

Ale.

Sam pomysł powieści SUPER!

Początek, gdzieś tak 1/3 czyta się sam i to z zapartym tchem. Generalnie chyba nawet taka wizja końca świata odpowiadałaby mi najbardziej:)

Kalendarz Majów. Przepowiednia końca świata. I tajemniczy, niezdobyty siedmiotysięczny szczyt Gangkhar Puensum w Bhutanie. Szczyt owiany legendą. Strzeżony i obserwowany, ale tylko przez wtajemniczonych. A także jaskinia, która sięga sześć tysięcy metrów w głąb tej góry...

A w tym wszystkim wyprawa i ekipa, która chce zdobyć to, co do tej pory pozostawało niezdobyte. Ekipa ekspertów z różnych dziedzin: antropolog/archeolog/alpinistka, światowej sławy alpinista, speleolog/grotołaz, zaopatrzeniowiec oraz apodyktyczny szef wyprawy, który podlega bardzo tajemniczej postaci.

Jak zakończy się ta wyprawa?
Co znajduje się na wierzchołku góry?
Co znajduje się w jaskini?

Jakie przedwieczne istoty uwolnią nieświadomi ludzie?

I co mają z tym wszystkim wspólnego zbuntowane zwierzęta?

Polecam, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Cudna okładka!

MOJA OCENA: 6/10

PRZECZYTAJ FRAGMENT!


***
Katarzyna Piskorczyk, antropolożka i alpinistka, wyrusza na wyprawę w Himalaje, gdzie odkryto starożytną jaskinię. Jej córka Lena, która zostaje w Warszawie, pewnego razu w czasie niezbyt udanej randki zauważa dziwnie zachowującego się psa. Po powrocie do domu dowiaduje się, że coś złego dzieje się ze zwierzętami na całym świecie...


AUTOR


Copyright © 2014 Mniej niż 0 - Mini Recenzje , Blogger