"A DZIŚ ŻEM SE CZYTŁA..."

CZYTAJ ZA DARMO!

Statystyki

Stacja Marcin Majchrzak

"I wiem już, że stąd nie wyjadę. Nigdy nie opuszczę tego miasta, a powód jest najprostszy z możliwych, choć wcale nie odbiera mu to grozy; nie wyjadę z tego miasta, bo ono jest we mnie."

No tak, to była opowieść z kategorii, którą lubię najbardziej i ciągłym pytaniem, błąkającym się gdzieś z tyłu głowy: czy to szaleństwo, czy opętanie?

Ja oczywiście wierzę w to drugie.

Świetna, klimatyczna, klaustrofobiczna, depresyjno-dołująca powieść, nieco może chwilkami przegadana, ale i to miało swój udział w ogólnie panującej tu atmosferze. 

"Czas upływa, a ta rzecz, to zło, to zasiane w tobie ziarno pierwotnej nikczemności rozwija się. Kiełkuje. Rozprzestrzenia po całym systemie, aż nie pozostanie ani jeden niezarażony organ. A wtedy wybór staje się iluzją, decyzja oszustwem, wola walki - naiwną farsą. Nie ma już dla ciebie powrotu do światła, bo przynależysz już do ciemności, która staje się twoim powietrzem, twoją krwią, twoją limfą i śliną. Żadnej szansy na ratunek. Jedyne, co możesz robić, to zarażać dalej, jak żywy trup. "

Świetne dialogi, bardzo dobra narracja, super końcówka - podobało mi się wszystko, ale przede wszystkim ta lepka, choć niewidoczna sieć, w którą złapała mnie ta historia i sama stacja. 

Nastawnia.

Chomiczówka.

"To miasto jest złe i rodzi tylko złych ludzi."

Polecam bardzo!

MOJA OCENA: 8/10

PRZECZYTAJ FRAGMENT!

TU

***

Piotr wraca do rodzinnego miasta, aby przygotować do wynajmu mieszkanie pozostawione przez jego niedawno zmarłą matkę. Będzie musiał się zmierzyć nie tylko z bólem straty, ale także z duchami przeszłości. Trzynaście lat temu doszło tu do tragedii, której echa nie cichną do dzisiaj.

Co wydarzyło się wówczas na śląskiej prowincji? Dlaczego, pomimo upływu lat, miejscowa stacja wciąż przeraża Piotra?

W tym miejscu nikt nie może żyć, nie będąc jednocześnie skażonym piętnem przeszłości. Zło rodzi zło. Krzywda rodzi krzywdę. A stara stacja ma swoje tajemnice, za odkrycie których zapłacić można tylko szaleństwem lub krwią.


AUTORAutor: Sabina Bauman - klik zdjęcie
Copyright © 2014 Mniej niż 0 - Mini Recenzje , Blogger