"A dziś żem se czytła..."

KSIĄŻKA ZA RECENZJĘ - NA KANAPIE PL

Statystyki

Córki jeziora Wendy Webb

"... niektóre opowieści, zwłaszcza te niezwykłe, ukryte, w których chodzi o morderstwo albo jakąś tajemnicę, tak czy inaczej zawsze wypływają na powierzchnię, zwłaszcza, jeśli dawne krzywdy domagają się zadośćuczynienia."

Jest tu wszystko, co lubię w opowieściach.
Legenda.
Morski "potwór."
Piękna, stara, rodzinna posiadłość, przekształcona w klimatyczny hotel, pełen duchów.
Rodzinna tajemnica.
Rodzinna tragedia

Dwutorowa narracja: kiedyś (1889 rok plus) i dziś.

Klimat pełen magii, troszkę kojarzył mi się z Totalną magią, ale w sumie to nie wiem, dlaczego. Trochę też klimat Jane Austen, ale nie aż tak wyraźny.
Pełna uroku i tajemnicy historia czyta się sama, błyskawicznie.

Polecam!

MOJA OCENA: 7/10


PRZECZYTAJ FRAGMENT!


***

Urzekająca powieść gotycka o tragicznej miłości oraz zagadce sprzed stu lat czekającej na rozwiązanie. Po rozpadzie małżeństwa Kate Granger szuka schronienia w domu rodziców na brzegu Jeziora Górnego. Pragnie się pozbierać i dojść do siebie – tymczasem na płyciźnie przed domem znajduje ciało zamordowanej kobiety. W fałdach intrygująco staroświeckiej nocnej szaty zmarłej leży ukryte niemowlę, równie zimne i spokojne jak jego matka. Nikt nie potrafi zidentyfikować nieżyjącej kobiety. Nikt oprócz Kate. Widziała już ją wcześniej. W swoich snach… 
Historia wielkiej miłości sprzed stu lat znalazła swój tragiczny koniec, ale otaczające ją zagadki wciąż czekają na rozwiązanie. Nadeszła pora, aby jezioro ujawniło swoje tajemnice. W miarę jak odsłaniają się przed nią kolejne sekrety, Kate czuje, że coraz głębiej porywa ją wir niepokojącej opowieści przekazywanej szeptem z pokolenia na pokolenie. Teraz przyszła pora na Kate, aby jej wysłuchała. Podczas gdy utopiona kobieta stara się zza grobu dosięgnąć teraźniejszości, Kate sięga w przeszłość. Obie muszą się spotkać, choćby we snach, aby naprawić krzywdy popełnione w przeszłości.

W tej nastrojowej opowieści rozgrywającej się na brzegach Jeziora Górnego Kate Granger czuje wyciągające się groźnie w jej stronę macki przeszłości. Ta gotycka historia, pełna intryg związanych ze starym domostwem i jego dawno zapomnianymi tajemnicami, przyprawi was o prawdziwy dreszcz grozy. 
Elizabeth Hall 

Precyzyjnie utkana opowieść Wendy Webb porusza wszystkie właściwe nuty. Zapomniane dziedzictwo duchów jeziora, niespokojne duchy pewnej rodziny oraz przeszłość spowita we mgle i nieukojonym żalu stapiają się w Córkach jeziora w cudownie harmonijną historię. Królowa północnego gotyku oferuje nam klasyczną opowieść o duchach, w każdym momencie tak wciągającą i poruszającą wyobraźnię, jak tylko mogą się tego po niej spodziewać wielbiciele jej talentu. 
Eliza Maxwell 

W zachwycającej powieści Wendy Webb, Córki jeziora, w snach otwierają się drzwi między światem zmarłych a światem żywych, duch jeziora zwraca się do obdarzonych specjalnym darem kobiet z pewnej rodziny, a zagadka morderstwa sprzed stu lat zostaje rozwiązana. To prawdziwa literacka perła, w której znajdziecie wszystko, co niesamowite, rozkoszne i niemożliwe. 

Emily CarpenterAUTOR
Copyright © 2014 Mniej niż 0 - Mini Recenzje , Blogger